SEAT Leon Eurocup

Fokozódó izgalmak a SEAT Leon Eurocup versenysorozatban

2016-09-21

A SEAT Leon Eurocup története során harmadszor vendégeskedik a versenysorozat a nürburgringi pályán, amely az utolsó helyszín azelőtt, hogy a nemzetközi egymárkás sorozat Barcelonába látogatna a szezonzáró futamra. A legendás német pályán a hétvége két főszereplője Mikel Azcona (PCR Sport) és Alessandro Sebasti Scalera (Baporo Motorsport) volt, akik a versenynaptár utolsó előtti hétvégéjén örülhettek a két futamon elért első helyüknek.

A szombati nap Mikel Azconáról (PCR Sport) szólt, aki egész hétvégén egyenletes teljesítményt nyújtott és az első verseny is tökéletesen alakult számára. Azcona utolérhetetlen volt és 6,1 másodperces előnnyel ért a kockás zászlóhoz a második illetve harmadik helyen beérkező Alex Morgan (Wolf-Power Racing) és Niels Langeveld (Baporo Motorsport) előtt. A PCR Sport pilótája az idei szezonban aratott harmadik futamgyőzelmén lényegében a lehető legnagyobb különbség kiautózására koncentrált. A pénteken megszerzett első rajthelyének (2'07,096-os köridővel) és szombati győzelmének köszönhetően a PCR Sport képviselője 185 pontjával a ponttáblázat élére ugrott, 5 ponttal megelőzve a holland Niels Langeveldet (Baporo Motorsport). A "Ladies Trophy" verseny leggyorsabbja a francia versenyzőnő, Marie Baus-Coppens (JSB Competition) volt.

Vasárnap az erős köd miatt a tervezetthez képest 40 perccel később indult a verseny, de ami az izgalmakat illeti, a SEAT Leon Eurocup most sem okozott csalódást. A fordított rajtsorrend a 2016-os bajnoki címre esélyes pilótáknak igen nagy kihívást tartogatott, de a nehéz kilátások ellenére ezen a futamon is megmutatkozott az egymárkás sorozatban versenyzők tehetsége. Alessandro Sebasti Scalera (Baporo Motorsport) kétséget sem hagyott a győzelmet illetően. Az első körtől az utolsóig vezetett Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing) és Julien Briché (JSB Competition) előtt. Utóbbi Lourenço Beirao, a PCR Sport versenyzőjével vívott óriási küzdelmet a dobogós helyezésért.

Két küzdelmes németországi futamot követően Niels Langeveld (Baporo Motorsport) áll az élen 202 ponttal, őt követi Stian Paulsen (Stian Paulsen Racing) 191 ponttal, mögötte pedig szorosan következik Mikel Azcona (PCR Sport) 185 ponttal. A "Ladies Trophy" versenyt Marie Bous-Coppens (JSB Competition) vezeti 72 ponttal.

Alessandro Sebasti Scalera, Baporo Motorsport, a SEAT Leon Eurocup második versenyének győztese: "Ezzel az autóval bármelyik versenyző az első helyen végezne! Szeretném megköszönni a SEAT SPORT egységének és az én csapatomnak, óriási élmény volt úgy versenyezni és győzni, mint ahogy ma tettük. Nyilván minden pilóta szeret nyerni, de ennyi kiélezett küzdelem és előzés után ez igencsak kedvemre való eredmény. Mindent összevetve nagyon élveztem a nürburgringi pályát, amelyet már csaknem hat éve nem is láttam. Azt hiszem a mai naptól kezdve ez lesz az én kabalahelyem!"

Stian Paulsen, Stian Paulsen Racing, a SEAT Leon Eurocup második versenyének második helyezettje: "Igazán kalandos versenyt futottam. Bár második lettem, nem vagyok elégedett, hiszen nem voltunk olyan gyorsak, mint amilyenek szerettünk volna lenni. Meg kell keresnünk az okokat, hogy lényegesen erősebbnek legyünk majd Barcelonában, ahol elképesztően izgalmas verseny vár ránk."

Julien Briché, JSB Competition, a SEAT Leon Eurocup második versenyének harmadik helyezettje: "Igen összetett verseny volt, de nagyon élveztem. Keményen kellett küzdenünk egészen a végéig, de a leintéskor mi állhattunk fel a dobogóra és ez fontos számunkra. Már csak egyetlen hétvége van hátra és bízom benne, hogy ezt is legalább annyira fogjuk élvezni, mint az eddigi futamokat."

Marie Baus-Coppens, JSB Competition, a SEAT Leon Eurocup második versenyének kilencedik helyezettje, a "Ladies Trophy" jelenlegi első helyezettje: "A tegnapinál lényegesen jobb versenyt futottam, ezért elégedett is vagyok. Nem volt egyszerű, hiszen rengeteg előzés és helycsere történt körülöttem, de végül csak sikerült a legjobb tíz között végeznünk. Remélhetőleg Barcelonában tovább folytatódik az a sorozat, amely az első helyig repített minket."

Jaime Puig, a SEAT Sport igazgatója: "A SEAT Leon Eurocup napról napra egyre több izgalmat tartogat számunkra. Senki sem hitte volna, hogy a 2016-os szezon záró hétvégéjén még három pilóta is versenyben lesz a bajnoki címért, ráadásul minimális pontkülönbséggel. Kívánhatunk-e ennél többet? Bízom benne, hogy ismét két küzdelmes és vérpezsdítő, a SEAT Leon Eurocup sorozathoz méltóan látványos futamnak lehetünk majd szemtanúi."